Czy oświetlenie LED można zrobić w fugach płytek łazienkowych?

Oświetlenie to rodzaj instalacji elektrycznej niezbędnej w każdej nieruchomości. Na rynku budowniczym powstają nowe trendy. Przykładem jest stosowanie elementów, jakimi są profile do płytek. Profile tego typu stosuje się do glazury, gresu czy terakoty i są niezbędne do wykonania na przykład funkcjonalnego i dekoracyjnego oświetlenia w łazience. Więcej o oświetleniu na płytkach łazienkowych przeczytasz w naszym poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czy założenie oświetlenia LED do łazienki to dobry pomysł?

W gospodarstwie domowym jednym z najważniejszych pomieszczeń jest łazienka. Panują w takim pomieszczeniu inne warunki niż w pozostałych. Z tego względu wybór oświetlenia LED powinien być dobrze przemyślany. Aspekt estetyczny jest istotny, jednak nie można zapominać o funkcjonalności. Według architektów łazienek najlepszym sposobem jest dobranie dedykowanej lampy łazienkowej. Dlaczego? Cechują się odpowiednią odpornością na wodę i wilgoć. 

Oświetlenie to szczególna instalacja, która kształtuje dane pomieszczenia. Dlatego zaleca się na początku aranżowania łazienki zacząć właśnie od montażu oświetlenia. Dzięki takiej strategii unikniemy uszkodzenia płytek podczas prowadzenia okablowania pod tynkiem. Atrakcyjne oświetlenie, do którego zostaną wykorzystane profile do płytek, można także zamontować w trakcie remontu łazienki, a nie wyłącznie budowy i aranżacji. 

Oświetlenie LED w łazience jako wspaniała dekoracja

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane oświetlenie LED w łazience potrafi stworzyć niesamowity klimat. Postęp technologiczny na rynku dekoratorskim sprawił, że właściciele nieruchomości mogą wykorzystywać profile do płytek do montowania LED-ów w fugach. To nowa moda, która zdobywa coraz większa popularność z roku na rok. Dzięki szerokim rozwiązaniom można stworzyć podświetlenie zarówno punktowe, jak i powierzchniowe. Co więcej, można także wybrać sobie kolory oświetlenia. Ogromny wybór możliwości pozwala stworzyć łazienkę swoich marzeń.