Beton napowietrzony – czym jest? 

Budowa domu bloku czy też innego budynku użytkowego musi przebiegać w ściśle określonych kolejnościach. Przede wszystkim najpierw wykonuje się plany, a następnie przechodzi się do wykonania fundamentów. Do tego typu czynności warto wykorzystać wysokojakościowy beton. Najrozsądniej w obecnych czasach zdecydować się na zakup zaprawy cementowej wraz z różnymi kruszywami oraz wymieszać ją z wodą. W ten sposób przygotowana zaprawa świetnie sprawdza się jako beton. Oczywiście na rynku dostępny jest bardzo dużo różnych preparatów, które wykorzystuje się do tworzenia wylewek samopoziomujących, a także innych tego typu podbudówek. Bardzo popularny jest ostatnich czasach także określenia beton napowietrzony. Czym on jest i gdzie go zastosować? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Beton napowietrzony – co warto wiedzieć? 

Beton napowietrzony jest to typ betonu, do którego podczas procesu wytwórstwa wprowadzony jest powietrze. Tego typu mieszanka czy też zaprawa zawiera aż 4% powietrza i pozwala na uzyskanie tworzywa mrozoodpornego. Warto jednak pamiętać, że pęcherzyki powietrza muszą zawsze zostać wprowadzone podczas w odpowiedni sposób, a także przy zachowaniu odpowiedniej wielkości i ilości. Taka mieszanka musi być kompatybilna z cementem, który jest wykorzystywany do produkcji tej mieszanki. Co ciekawe, choć napowietrzanie betonu wydaje się dosyć prostą czynnością, wcale taką nie jest, ponieważ wykonanie betonu napowietrzonego wymaga wiedzy oraz doświadczenia. 

Napowietrzony beton – czy warto? 

Czy warto decydować się na beton napowietrzony? Jest to jeden z jedna z czynności, która pozwala na podniesienie odporności betonu, na jego niszczące działanie mrozu. Co jakiś czas zamrażanie, a także rozmrażanie powoduje bardzo często uszkodzenia w strukturze betonu. Po latach trzeba generalnie uzupełnić ubytki. Natomiast w ten sposób stworzony beton jest o wiele bardziej wytrzymały, bardzo duże znaczenie ma tego typu mieszanka w Polsce, ponieważ w naszej strefie klimatycznej wielokrotnie przekracza się temperatury poniżej zera, a natomiast latem są bardzo wysokie temperatury, więc warto zdecydować się na dodanie betonu napowietrzonego.